Оксфордські дебати в Чуківській ЗОШ І-ІІІ ступенів.

IMG 20180410 141845Сучасне сьогодення вимагає динаміки у різних сферах. Ті випускники зуміють реалізувати себе у сучасному житті, які швидко засвоюють різну інформацію, аналізують, порівнюють та виділяють головне, вміють висловити власну думку та обґрунтовано її відстояти, є стресостійкими. Адже успіх сьогодні приходить до тих учнів, які навчаються свідомо та наполегливо, пізнають постійно нове у швидко прогресуючому світі.

Одним із тренінгів, який вчить основам ораторського мистецтва, вмінням  аргументовано викладати інформацію, швидко відповідати на складні питання, мудро реагувати у повсякденних життєвих ситуаціях, є Оксфордські дебати.

IMG 20180410 133133Дебатний клуб «Speaker» у Чуківській ЗОШ І-ІІІ ст. ім. І. Бенери діє з лютого 2018 року. До його складу увійшли учні 11 класу – Брус  Володимир, Дзюбенко Богдана, Попов Артур, Цурман Олександр; учениця 10 класу  Беневська Анастасія, учні 9 класу – Бойко Марія, Кравчук Юлія, Літвін Яна, Поліщук Ярослав, Яременко Андрій; учні 8 класу – Авакова Анна, Аваков Олександр, Темерівська Інна,  Толкачова Яна, Залевський Олександр та учні 7 класу – Крестнікова Анастасія, Левицька Лілія, Мельник Катерина.

Сьогодні Оксфордські дебати є зразком правильної організації дискусій.

Голова нейтральний, праворуч — ті, що захищають тезу, ліворуч — ті, що заперечують тезу, а посередині — ті, хто не має чітко визначеної думки. Всі виступають по черзі, аргументують свою позицію, шанобливо звертаються один до одного. Переможців визначають глядачі, приймаючи сторону тієї чи іншої команди. Отже, голосуючі оцінюють не саму тезу, а представлені обома сторонами аргументи.

За час існування клубу під керівництвом заступника директора з навчально-виховної роботи, учителя математики Довженко В.П. прийнято статут, логотип та правила роботи. Проведено вправи на розвиток ораторського мистецтва, вміння аргументувати та логічно реагувати на почуте слово. Обговорено ряд тез: «Інтернет несе більше шкоди чим користі», «Сила науки небезпечна», «Навчання молоді за кордоном сприяє розвитку України», «Підлітком бути легко», «Сучасна молодь нічим не цікавиться».

Оксфордські дебати – це наше сьогодення. Якщо ви активні, енергійні, креативні, готові до спілкування, використовуйте дану форму проведення дебатів або її елементи на уроках, позакласних заходах, під час проведення предметних тижнів, на засіданнях органів учнівського самоврядування або створіть дебатний клуб у своїй школі.

Оксфордські дебати є дуже видовищними. Це чудовий тренінг для публічних виступів. Учасники вчаться структуровано  будувати промову, справлятися із складними питаннями, працювати в групі, вдосконалюватися, не зупинятися на досягнутому.

Завжди пам’ятаймо вислів людини, що створила одну з потужних корпорацій у світі, автора 161 патента Генрі Форда: «Життя – це рух. Навіть коли хтось думає, що зупинився відпочити, то це не так. Він котиться вниз.»

А інший вислів відомого генія є девізом нашого клубу: «Те, що ми зібралися разом, - це тільки початок. Те, що ми продовжуємо залишатися разом, - це вже досягнення. Те, що ми разом працюємо, - це справжній успіх».

Успіхів у житті, яскравих справ, щоб усі з посмішкою зустрічали кожен прийдешній ранок.

Пошук на сайті