Семінар вчителів художньо-естетичного циклу у Бугаківській ЗОШ І-ІІ ступенів.

1Згідно затвердженого плану роботи КЗ «Немирівський РМК»28 листопада на базі Бугаківської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів відбувся семінар-практикум учителів предметів художньо-естетичного циклу на тему «Формування мистецької компетентності, розкриття і розвиток природних здібностей сучасного учня засобами інтегрованого курсу «Мистецтво».

Мета семінару: показати актуальні форми та методи роботи в системі мистецької освіти в умовах впровадження нового державного стандарту загальної середньої освіти та реалізації Концепції «Нова українська школа».  популяризація методів та форм активізації творчої діяльності учнів з метою розкриття здібностей та можливостей кожного учня, надання практичної спрямованості їх інтересів через систему творчих завдань.

2На семінарі були присутні вчителі мистецтва та образотворчого мистецтва закладів загальної середньої освіти Немирівського району, а також об’єднаних територіальних громад, а саме: Брацлавської, Ковалівської, Мельниківської, Райгородської та Ситковецької.     

 Директор навчального закладу  Грига Тетяна Миколаївна гостинно зустріла гостей, провела екскурсію по школі, розповіла про досягнення педагогічного та учнівського колективу за останні роки та плани на майбутнє.

Учитель вищої категорії Козловський Микола Миколайович провів у 8 класі урок на тему «Епоха Ренесансу. Особливості стилів. Архітектура. Скульптура».   Під час перегляду мультимедійної презентації  «Мистецтво доби Відродження»  на основі пісні «Caruso» у виконанні Лучано Паваротті та Лучано Далла учасники семінару разом із учителем та учнями поринули в культурно-історичну епоху Ренесансу де органічно поєдналися всі сфери суспільного та духовного життя: політика, релігія, філософія, наука, мистецтво.  

3Віртуальна мандрівка містами Італії, перегляд репродукцій картин, цікава інформація підготовлена учнями-мистецтвознавцями до уроку  познайомили присутніх з творінням легендарних митців епохи Ренесансу (кінець ХІІІ ст. - середина ХІV ст.).  зокрема  Донато Браманте (палацовий комплекс у Ватикані), Філіппо Брунеллескі (капела Пацці, Виховний дім, купол собору Санта-Марія дель Фйоре та інтер’єр церкви Санто- Спіріто у Флоренції) та Мікеланджело Буонаротті (купол собору Святого Петра у Римі).

Вправа «Мікрофон» застосована учителем в кінці уроку показала, що учнів зацікавило мистецтво італійського Відродження. Вони змогли назвати витвори митців епохи Ренесансу та пояснити, що саме і чому їх вразило найбільше і запам’яталося. Домашнім завданням для них стало підготувати розповіді про художників епохи Відродження та їх твори.

4Під час аналізу та обговорення уроку учасники семінару відмітили, що урок, який провів Козловський М.М.  був майстерно підготовлений і проведений, пройшов у теплій та затишній атмосфері і мета його була досягнута.

Наступним етапом роботи семінару був майстер - клас «Виготовлення ляльки-мотанки з паперових серветок», який у 7 класі провела учитель образотворчого мистецтва (спеціаліст першої категорії) Меженцева Людмила Вікторівна.  Комп’ютерна презентація про ляльку-мотанку допомогла присутнім дізналися про історію її появи, про обряди і традиції пов’язані з її виготовленням, про види ляльок-мотанок та їх роль як родинного оберегу. Учні розгадували загадки, працювали у групах, була використана інтерактивна вправа «Мікрофон», вправа «Закінчи речення…». Під час практичної роботи всі бажаючі мали можливість взяти участь у виготовленні ляльки-мотанки із білих, картатих та кольорових паперових серветок. Домашнім завданням для учнів стало провести майстер-клас з виготовлення ляльки-мотанки для своєї родини. 

Під час обговорення уроку присутні відзначили, що урок і майстер-клас був проведений учителем на високому рівні. Учасники майстер-класу висловили вдячність вчителю, за отриманий цінний досвід.

Підводячи підсумок семінару керівник районного методичного об’єднання вчителів художньо-естетичного циклу Кисилиця Наталія Ростиславівна звернула увагу педагогів на  роль інтегрованого курсу «Мистецтво»  у системі формування ціннісних орієнтацій, вихованні почуттів і творчого розвитку особистості, а також поділилась власними напрацюваннями по даному питанню.

Програма семінару була цікавою та насиченою, мета досягнутою.

Пошук на сайті