Районний семінар бібліотекарів.

1Згідно затвердженого плану роботи КЗ «Немирівський РМК» 10 грудня 2018 року на базі Ситковецької ЗОШ І – ІІІ ст. відбувся районний теоретично-практичний семінар шкільних бібліотекарів. На ньому були присутні 23 бібліотекарі району та об’єднаних територіальних громад.

Зі вступним словом виступила заступник директора школи  з навчально-виховної роботи  Назаренко Ірина Володимирівна. Вона привітала усіх присутніх у стінах Ситковецької школи та розповіла про її життя і плани на майбутнє.

Семінар проходив за темою: «Універсальна десяткова класифікація (УДК) : знайомимось, вивчаємо, впроваджуємо».

Теоретичну частину «Майже все про Універсальну десяткову класифікацію» презентувала голова районного методичного об’єднання, бібліотекар Ситковецької ЗОШ І-ІІІ ст.. Чернецька Тетяна Володимирівна. Підготовлена нею презентація розповіла про те, що таке УДК і хто є її власником, про історію створення УДК і її сучасний стан в Україні, про структуру УДК, її основні і допоміжні таблиці. Окреме місце у презентації було виділене для показу прикладів створення за УДК нових індексів для різних розділів фонду шкільної бібліотеки.

2Про організацію та методику переведення бібліотечних фондів з системи Бібліотечно-бібліографічної класифікації (ББК) на Універсальну десяткову класифікацію (УДК) розповіла методист районного методичного кабінету Януш Ірина Миколаївна. Вона зупинилася на офіційних документах Кабінету Міністрів України та Міністерства освіти і науки України щодо впровадження УДК в практику роботи бібліотек, розповіла про методичне забезпечення та інформаційну підтримку щодо впровадження УДК  від Державної наукової установи «Книжкова палата України імені Івана Федорова» та Державної науково-педагогічної бібліотеки України ім. В.О. Сухомлинського.

Окремо Януш І.М. зупинилася на методичних рекомендаціях щодо впровадження УДК в практику роботи шкільних бібліотек, які вона підготувала для шкільних бібліотекарів та розмістила на офіційному сайті районного методичного кабінету.

3У практичній частині семінару учасники переглянули віртуальний майстер-клас заввідділом класифікаційних систем Книжкової палати України імені Івана Федорова Муравйової Валентини Михайлівни «Впровадження Універсальної десяткової класифікації у роботу шкільної бібліотеки», який відбувся у Немішаєвській ЗОШ І-ІІІ ст.. Бородянського району Київської області у січні 2018 року.  

Після перегляду відео-презентації майстер-класу практичним досвідом впровадження Універсальної десяткової класифікації поділилась господиня шкільної бібліотеки Чернецька Т.В.

На завершення роботи семінару бібліотекар Ковалівського НВК Сук Лариса Василівна провела огляд публікацій у фахових періодичних виданнях.

Районний семінар бібліотечних працівників сприяв підвищенню професійного рівня фахівців у галузі бібліотечної справи та покращенню якості процесу систематизації книг. Було прийняте рішення щодо впровадження Універсальної десяткової класифікації у роботу всіх шкільних бібліотек району та об’єднаних територіальних громад.

На згадку про зустріч усі присутні бібліотекарі отримали сувенір-закладку з вишитим власним іменем які підготувала Чернецька Т.В.

Пошук на сайті